Освітлення в ландшафтному дизайні

Наша компанія створює якісне архітектурне освітлення - невід'ємну частину сучасного красивого будинку.

Вираз "побачити в новому світлі" з'явилася не випадково. Так кажуть про зовсім новому і несподіваному сенсі чогось знайомого і буденно саме тому, що і буквально освітлення змінює зовнішній вигляд предметів до невпізнання. Справедливо це і для архітектури. Одна і та ж планування буде сприйматися зовсім по-різному через різне освітлення.

Наскільки широкі віконні прорізи? Як багато часу протягом дня кімната буде перебувати з сонячної сторони? Яка частина світла буде природною і як саме розташовані будуть джерела штучного? На всі ці питання доводиться відповідати фахівцям, коли вони планують розташування кімнат у майбутньому будинку.

Однак враховувати треба не тільки внутрішні джерела світла і розташування будинку щодо сторін світла. Зовнішнє штучне освітлення і ландшафт теж впливають на освітленість інтер'єру. А ще більше - на те, як будівля буде виглядати зовні, в сутінках і вночі.

О, ви навіть уявити собі не можете, як можуть поміняти один і той же будинок різні вогні. Тільки на початку минулого століття, коли електричне освітлення вулиць стало доступним для міст, почало розвиватися цей напрямок в архітектурі. Але успіхи в цьому досягнуті колосальні. Подивіться на будь-яке місто в ночі і тільки уявіть собі, як би він виглядав, якби будівлі не були висвітлені. А деякі столиці навіть наказувати власникам будівель в межах міста, висвітлювати їх згідно певним загальним міським планам. Включати будівлі в дивовижну і містичну композицію міського пейзажу, захопитися якою можна тільки в темний час.

Та й для приватних будинків, що знаходяться у видаленні від мегаполісів, правильне освітлення буде не зайвим. Один і той же котедж, освітлений по-різному, може бути і величним, і милим. Неприступним або затишним. Простим або витонченим. Один і той же. Може змінюватися і ландшафт навколо цього будинку. Головне - правильне освітлення.